Aman Dikkat! Sivilceleriniz Hastalık Habercisi Olabilir

Türkiye'den Haberler 21 Ağustos 2023
Aman Dikkat! Sivilceleriniz Hastalık Habercisi Olabilir

Yüzdeki sivilcelerin sadece cilt sorunu olmayıp içsel sağlık problemlerinin de belirtisi olabileceğini vurgulayan uzmanlar, sivilcelerin yerleşim yerlerinin vücut iç dengesini yansıtabileceğini belirtiyor ve geçmeyen sivilceler için doktora danışmanın öne

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, yüzdeki sivilcelerin sadece cilt sorunlarına değil, aynı zamanda bazı içsel sağlık sorunlarının habercisi olabileceğini gösterdi. Uzmanlar, yüzdeki sivilcelerin yerleşim yerlerinin ve vücudunuzun iç dengesini yansıtabileceğine dikkat çekiyor. Bu nedenle yüzünüzde geçmeyen inatçı sivilceler varsa, bir doktora başvurmanız gerektiği belirtiliyor. Bu sivilceler, vücudunuzda neler olup bittiğine dair size bilgi verebilir ve hastalık varsa teşhisini kolaylaştırabilir.

Örneğin, alın bölgesindeki sivilceler genellikle sindirim sistemi ile ilişkilendiriliyor. Sindirim sistemi problemleri, alın bölgesindeki sivilcelerin oluşmasına neden olabilir. Yanaklardaki sivilceler ise solunum yolu sorunları veya akciğer sağlığıyla bağlantılı olabilir. Çene bölgesindeki sivilceler hormonal değişikliklerle ilişkilendirilirken, çene altı ve boyun bölgelerindeki sivilceler lenf düğümleri veya bağışıklık sistemi sorunlarına işaret edebilir. Gözaltındaki sivilceler ise uyku eksikliği, yorgunluk veya stresle ilişkilendirilebilir. Burundaki sivilceler; stres, beslenme veya bazı kullanılan ilaçlardan kaynaklı olabilir. En yaygın sebep burun üstündeki sivilcelerde ise yetersiz hijyendir. Sırttaki sivilceler ise ciltteki toksin ve yağlarla karışan terin gözenekleri tıkaması sonucu oluşabilir.

Uzmanlar, cilt sorunlarının ve sivilcelerin kesin bir teşhis için yeterli olmadığını, ancak bu belirtilerin sağlık durumu hakkında ipuçları verebileceğini vurguluyor. Eğer yüzünüzde geçmeyen inatçı sivilceler ya da cilt sorunları varsa, mutlaka bir uzmana başvurmanız ve gerekli kontrolleri yaptırmanız öneriliyor.

Reklam