Tedavi Edilmeyen Omuz Yırtıkları Fonksiyon Kaybına Yol Açabilir

Türkiye'den Haberler 22 Ağustos 2023
Tedavi Edilmeyen Omuz Yırtıkları Fonksiyon Kaybına Yol Açabilir

Omuz yırtıklarının tedavi edilmemesi, uzun vadede eklem kireçlenmesi ve fonksiyon kaybına yol açabilecek ciddi sorunlara neden olabilir; omuz ağrıları, bu yırtıkların altında yatan nedenleri barındırabilir ve erken teşhis, uzman yardımıyla önem taşır.

Uzmanlar, omuz yırtıklarının tedavi edilmediği durumlarda eklem kireçlenmesi ve fonksiyon kaybına neden olabileceğini vurguluyor. Omuz eklem ağrıları, altında tendon ve kapsül yırtıkları gibi sorunlarını barındırabilir. Bu yırtıklar tedavi edilmezse, uzun vadede eklemde kireçlenme ve fonksiyon kaybı gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

Uzmanlar, uzun süreli omuz eklem ağrılarının altında tendon ve kapsül yırtıkları gibi nedenlerin bulunabileceğini belirtiyor. Hafif problemlerde lokal enjeksiyon, fizik tedavi ve ilaç tedavisi gibi yöntemler uygulanabilirken, bazı yırtıklar için daha detaylı tetkikler gerekebilir. Bu yırtıkların erken teşhis edilmesinin önemi üzerinde duruluyor. Uzmanlara göre, omuz yırtıkları tedavi edilmezse mevcut yırtıkların artmasıyla beraber eklemde kireçlenme ve fonksiyon kaybı gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle omuz ağrılarının ciddiye alınması ve uzman bir doktordan yardım alınması önemlidir.

Reklam