TEİS’ten Cezaevlerinde Ödemelerin Gecikmesi Nedeniyle Adalat Bakanlığı’na Başvuru

Türkiye'den Haberler 31 Ocak 2024
TEİS’ten Cezaevlerinde Ödemelerin Gecikmesi Nedeniyle Adalat Bakanlığı’na Başvuru

TEİS tarafından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne eczanelerin alamadığı ödemelerle ilgil başvuru yapıldı.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası’nın yaptığı açıklamaya göre bazı cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin ilaçlarını karşılayan eczacıların, zamanında ödemelerini alamamaları üzerine Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne Sendika tarafından başvuru yapıldı.

Başvuru içeriği şu şekilde:

"T.C. 

ADALET BAKANLIĞI

CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

ANKARA

Konu: Ankara'da bulunan Ceza İnfaz Kurumlarının ilaç ödeneği hk.

Adalet Bakanlığı Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol hükümlerine uygun olarak Ankara ilinde yer alan aşağıda isimleri yazılı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin ilaçlarını karşılayan üyelerimizden gelen bildirime göre; bu kurumların 2023 Eylül ayından itibaren ödeneği olmadığı için kendilerine zamanında ödeme yapılmamıştır.

Bu yüzden; söz konusu kurumlardaki tutuklu ve hükümlülerin ilaçlarını temin eden üyelerimiz ciddi ekonomik hak kaybına ve mağduriyete uğramaktadır.

İlgili kurumların ödeneğinin ivedilikle gönderilmesi ve üye meslektaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için gerekli işlemin yapılarak sonucun tarafımıza yazılı olarak bildirilmesi için gereğini arz ve talep ederim."

 

Reklam