Türk Eczacıları Birliği'nin 44. Olağan Büyük Kongresi Anıtkabir Ziyareti İle Başladı

Türkiye'den Haberler 16 Kasım 2023
Türk Eczacıları Birliği'nin 44. Olağan Büyük Kongresi Anıtkabir Ziyareti İle Başladı

Türk Eczacıları Birliği'nin 44. Olağan Büyük Kongresi Anıtkabir Ziyareti İle Başladı

Eczacılık camiasının uzun zamandır beklediği Türk Eczacıları Birliği'nin 44. Olağan Büyük Kongresi başladı. Türk Eczacıları Birliği başkanı Ecz. Arman Üney başkanlığındaki heyetin Anıtkabir'i ziyaretiyle başlayan törende, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu, Yüksek Haysiyet Divanı Üyeleri, Büyük Kongre Delegeleri ile Bölge Eczacı Odası Başkan ve yöneticilerinin katılımıyla Anıtkabir’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu.

Törenin ardından Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Başkan Üney, şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Türk Eczacıları Birliği’nin 43.Dönem Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu, Yüksek Haysiyet Divanı ve ülkemizdeki tüm Eczacı Odalarımızın Başkan ve Yöneticileri olarak bugün burada manevi huzurunda olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Bugün, 49.000’i aşkın meslektaşımızı temsil eden Birliğimiz ve Eczacı Odalarımız, gösterdiğin hedefler doğrultusunda var gücüyle çalışmakta, halkımız ve ülkemiz için üretmeye ve geliştirmeye devam etmektedirler.

Cumhuriyetin Eczacıları olarak dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkacak, onları daha ileriye taşıyacağız. Bizlere yaşattığın bu büyük gurur ve mutluluk için bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, mirasına her zaman olduğu gibi sahip çıkacağımıza manevi huzurunda bir kez daha söz veriyor, aziz hatıran önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.”

Anıtkabir ziyaretiyle başlayan kongre, seçimlere de sahne olacak. İki adayın yarıştığı seçimleri de eczacılık camiası heyecanla takip ediyor.

Reklam